Dominika Gondek

aplikant radcowski

Doradzę Ci jak rozwiązać prawne aspekty problemów rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących postępowania rozwodowego, ustalenia kontaktów z dzieckiem, władzy rodzicielskiej, alimentów czy podziału majątku, jak również w kwestiach finansowych dotyczących wspólnego kredytu małżeńskiego.
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

O blogu

Blogowanie nie przyszło mi od tak.

Zapewne nie raz w zakładce „O blogu” miałeś okazję zauważyć ochocze spostrzeżenia „zawsze o tym marzyłam!”. Tutaj tak nie będzie.

I to nie dlatego, że nie lubię pisać, wręcz przeciwnie – uwielbiam to robić! Ale musiałam to odkryć 🙂

Jak czasem każdy, potrzebowałam konkretnej dawki motywacji. A ta pojawiła się jak grom z jasnego nieba!

Pewien kreatywny adwokat zapytał dlaczego właściwie nie prowadzę bloga. Okazało się, że akurat na to pytanie nie znam odpowiedzi. Nasunęła się wtedy jedna myśl – najwyższa pora zacząć.

Blog wprawdzie powstał na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. (ten pechowy rok przyniósł jednak coś dobrego!), lecz w gruncie rzeczy była to tylko przystawka przez blogowaniem na pełen etat!

Znowu Cię zaskoczę, ale początki blogowania były całkiem łatwe i przyjemne.

Wystarczyło ująć słowami pewien problem, ułożyć go w artykuł, kilka drobnych korekt, odpowiednia fotografia i publikacja. A wtedy już tylko zaprosić Cię do lektury i voilà, sukces gwarantowany!

Dzisiaj moja świadomość w tym temacie jest większa. Wiem już, że nie jest to łatwy orzech do zgryzienia, ale na pewno wart jest swojej ceny.

Dlatego spodziewaj się sporej dawki ciekawych problemów, propozycji rozwiązań czy dyskusji – tak! Zapraszam Cię do interakcji.

Mówiłam Ci już, że jest to blog o prawie rodzinnym z kontekstem finansowym? 🙂

Pewnie się domyślasz. Ale czy wiesz dlaczego?

Bo jak o prowadzeniu bloga wcześniej nie myślałam, tak gdy tylko ten pomysł zapoczątkował się w mojej głowie od razu wiedziałam, że jego tematyka będzie z tym tematem związana. Nie odbierz tego banalnie.

Jak to wybrzmiewa z treści popularnej piosenki – do tanga trzeba dwojga – do prawidłowo funkcjonującego małżeństwa również. Gdy jeden element zawodzi, nietrudno o to, by rozpadła się cała konstrukcja.

Zatem blog ten jest skierowany do osób tkwiących w trudnych relacjach małżeńskich, do osób, które relacje takie chcą ostatecznie zakończyć lecz nie wiedzą z czym to się wiąże, a także do osób, które chciałyby przed takimi relacjami się uchronić.

Rozwód to nie tylko oficjalne zakończenie samego związku małżeńskiego. Finanse małżonków, zgromadzony majątek, kredyt małżeński, ukształtowanie kontaktów z dziećmi czy władza rodzicielska to jedne z wielu nieodłącznych aspektów dotyczących rozwodu.

Zaniedbanie ich może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Dlatego zatroszcz się o to już dzisiaj!

O tym wszystkim opowiem Ci na łamach tego bloga.

Przygotuj zatem filiżankę kawy i powiedz, w czym mogę Ci pomóc.

 

***