Spis treści
Znalazłeś się w miejscu, w którym podsumowałam całą moją twórczość na blogu. Spis treści to miejsce, w którym powinieneś zacząć swoją przygodę z poznaniem mnie oraz prowadzonego przeze mnie bloga.
By ułatwić Ci dotarcie do najciekawszych tematów, przygotowałam dla Ciebie kilka kategorii. Pod każdą z nich znajdziesz odpowiadające jej artykuły.
Przeczytasz je wszystkie? 🙂
Artykuły organizacyjne:
- Wyobraź sobie.. czyli zaczynamy bloga! – Tym artykułem rozpoczęłam swoją przygodę z blogowaniem 😊
- Podsumowanie roku 2020 – Nadszedł czas na podsumowanie roku 2020. Sprawdź, czy coś Cię nie ominęło!
- Podsumowanie roku 2021 – Co wniósł do blogowego świata rok 2021? Sprawdź sam!
Rozwód:
- 5 rzeczy o rozwodzie, które musisz wiedzieć – Rozwód nie należy do najłatwiejszych postępowań. Aby był skuteczny, muszą być spełnione konkretne przesłanki. Jeśli myślisz o rozwodzie, zapoznaj się z podstawowymi kwestiami.
- Rozwód – co musisz wiedzieć? – Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad kwestią rozwodu, sprawdź podstawowe kwestie dotyczące procesu rozwodowego.
- Nieruchomość po rozwodzie – W czasie trwania małżeństwa Twój małżonek zakupił nieruchomość, której część została sfinansowana ze środków wspólnych? Sprawdź co to oznacza!
- Uzyskanie pełnoletniości przez dziecko w trakcie rozwodu – Właśnie między Tobą a małżonkiem toczy się postępowanie rozwodowe, a Waszemu dziecku „wybije” za chwilę osiemnastka? Zobacz, czy to może mieć wpływ na końcowe rozstrzygnięcie!
- Umowa dożywocia – co zmieni rozwód? – Choć nazwa niezbyt przyjemna, sama umowa jest całkiem przyjazna dla stron. Co się stanie jednak, kiedy małżonkowie, którzy zawarli umowę dożywocia z rodzicami postanowią się rozstać?
- Problemy finansowe w związku przyczyną rozwodu – Problemy finansowe w związku rodzą konfliktowe sytuacje między partnerami. A te mogą przyczynić się do rozpadu małżeństwa.
- Szybki rozwód – czy kredyt małżonków wydłuży postępowanie? – Szybki rozwód jest możliwy. Postępowanie wydłuży się, gdy małżonkowie nie będą potrafili się porozumieć. Czy wspólny kredyt wydłuży rozwód?
Alimenty:
- Alimenty od byłego małżonka – Alimenty od byłego małżonka to świadczenie, które wbrew pozorom nie tak trudno uzyskać. Sprawdź, jakie przesłanki musisz spełnić, aby ubiegać się o alimenty po rozwodzie!
- Alimenty na rodzica – Alimenty to nie tylko świadczenie na rzecz dziecka, czy byłego małżonka, o czym dowiedziałeś się w poprzednim wpisie. Uprawnionym może być także rodzic, jeśli spełnione są wszystkie przesłanki.
- Spłata rat kredytu a wysokość alimentów na dziecko – Zdarzają się sytuacje, gdy po rozwodzie jeden z małżonków postanawia spłacić kredyt na mieszkanie, w którym pozostaje drugi małżonek wraz z dziećmi. Ma to być swego rodzaju rekompensata za rozstanie. Czy spłata kredytu będzie miała wpływ na wysokość alimentów?
- Alimenty na dziecko po rozwodzie – Czy wysokość alimentów na dziecko zależna jest wyłącznie od zarobków uzyskiwanych przez zobowiązanego do alimentów? Sprawdź co na to przepisy!
- Alimenty na byłego męża – kiedy nie przysługują? – Alimenty na byłego męża zależą od kilku czynników. Zadecydować o tym może orzeczenie o winie za rozkład pożycia małżeńskiego.
Wspólność majątkowa czy rozdzielność?
- Majątek w małżeństwie – W tym miejscu zapoznasz się z ustrojami majątkowymi. Być może dowiesz się także, jaki ustrój panuje między Tobą a małżonkiem?
- Dług małżonka – czy chroni Cię rozdzielność majątkowa? – Pomimo rozdzielności majątkowej nie masz pewności co do Twojej odpowiedzialności za dług małżonka? Sprawdź czy masz się o co martwić!
- Koszty utrzymania domu – który małżonek je ponosi? – Spory o to, kto za co płaci są na porządku dziennym. Koszty utrzymania domu są jednak obowiązkiem każdego z małżonków.
- Rozdzielność majątkowa chroni przed kredytem małżonka – ale czy zawsze? – Rozdzielność majątkowa może ochronić Twój majątek przed kredytem małżonka. Nie popełnij błędu, który pozbawi Cię ochrony!
Kredyt zaciągnięty przed zawarciem związku małżeńskiego
- Sprawdź czy odpowiesz za kredyt małżonka zaciągnięty przed ślubem – Jeśli Twój partner zaciągnął zobowiązanie w postaci kredytu, a Ty zastanawiasz się, czy w takim wypadku warto zawierać z nim związek małżeński… Sprawdź czy masz się czego obawiać!
- Wspólny kredyt bez małżeństwa – czy to możliwe? – Małżonkowie zaciągający wspólny kredyt to chleb powszedni. A czy partnerzy mogą liczyć na wspólny kredyt bez małżeństwa? Sprawdź!
- Jak rozstanie wpłynie na wspólny kredyt bez ślubu? – Wspólny kredyt bez ślubu jest zobowiązaniem podobnym do kredytu małżeńskiego. Sprawdź jaka jest odpowiedzialność za kredyt po rozstaniu.
Kredyt w małżeństwie
- Kredyt małżeński – Wiesz, że kredyt potrafi spajać partnerów bardziej niż sam związek małżeński? Poznaj podstawowe kwestie dotyczące odpowiedzialności małżonków za wspólny kredyt.
- Szansa na kredyt bez wiedzy małżonka – Czy wiedziałeś o tym, że jeden małżonek może zaciągnąć zobowiązanie bez wiedzy drugiego? Zobacz, w jaki sposób kształtuje się odpowiedzialność za dług, gdy małżonek o zobowiązaniu nie wiedział oraz wtedy, gdy taką wiedzę posiadał, a nawet wyraził zgodę!
- Sprawdź jaka jest odpowiedzialność za długi małżonka – Przez życie ciężko idzie się z własnymi długami, a co dopiero gdy ciąży na Tobie odpowiedzialność za długi małżonka. Sprawdź co na to przepisy!
- Zobowiązanie na potrzeby rodziny – Zobowiązanie zaciągnięte przez Twojego małżonka, w celu zaspokajania potrzeb rodziny powoduje, że Ty również jesteś dłużnikiem solidarnym. Sprawdź, co musisz o tym wiedzieć!
- Kredyt małżonka na zwykłe potrzeby rodziny – Jeśli problemy finansowe Was nie odpuszczają, a małżonek zaciąga kredyt albo pożyczkę, by móc opłacić podstawowe rachunki to wiedz, że coś się dzieje, a za takie zobowiązanie Ty również będziesz odpowiadał.
- Czy spłata kredytu za małżonka jest darowizną? – Wyobraź sobie sytuację, gdy jeden z małżonków spłaca kredyt za drugiego małżonka. Czy w takiej sytuacji należy dokonać zgłoszenia darowizny w urzędzie skarbowym?
- Brak zgody małżonka na poręczenie długu – Czy można uznać za nieważną umowę poręczenia długu w sytuacji, gdy drugi małżonek nie wyraził na nią zgody? Sprawdź, jak podszedł do tego tematu Sąd Apelacyjny.
- Szybka pożyczka na spłatę chwilówek czyli przepis na spiralę zadłużenia i… rozwód – Szybka pożyczka bez wychodzenia z domu może sprawić Ci wiele problemów finansowych, a nawet doprowadzić do spirali zadłużenia.
- Czym grozi małżonkom brak spłaty kredytu hipotecznego? – Brak spłaty kredytu hipotecznego spowoduje wiele negatywnych konsekwencji. Odsetki za opóźnienie to tylko jedne z nich.
- Przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku sposobem na kredyt małżonków – Z kredytem można rozprawić się na wiele sposobów. Jednym z nich jest przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku.
- Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego – Przeniesienie kredytu do innego banku może okazać się dobrym wyjściem. Sprawdź, czy uzyskasz zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu.
Kredyt we frankach
- Małżeński kredyt we frankach po rozwodzie – Kredyt we frankach po rozwodzie podobny jest w istocie do zwykłego kredytu. Sprawdź jaka jest Twoja odpowiedzialność.
- Rozwód frankowy – czy kredyt we frankach przeszkodzi w rozwodzie? – Rozwód frankowy może przyprawić małżonkom wiele problemów. Czy kredyt we frankach może przeszkodzić w rozwodzie?
Dług jednego małżonka
- Twój małżonek ma długi w urzędzie skarbowym? Sprawdź czy odpowiesz za nie po rozwodzie! – Długi w urzędzie skarbowym mogą przysporzyć wiele problemów. I to nie tylko dłużnikowi, lecz także jego małżonkowi.
Kredyt po rozwodzie
- Regres za spłacony dług – Spłata całkowita wspólnego kredytu przez jednego z małżonków jest jednym ze sposobów na pozbycie się długu. Jesteś ciekawy czy przepisy pozwalają na regres? Zobacz, jak odzyskać część pieniędzy za spłatę!
- Przejęcie długu bez zgody wierzyciela sposobem na kredyt? – Przejęcie długu jako sposób na kredyt. Dowiedz się czy brak zgody wierzyciela ma wpływ na umowę przejęcia długu, a także jakie są tego skutki!
- Kredyt po rozwodzie – czy nowa partnerka męża może przejąć dług? – Przejęcie długu może stanowić skuteczny sposób pozbycia się kredytu. Dług taki pod pewnymi warunkami może przejąć m.in. nowa partnerka byłego małżonka.
- Spłata kredytu po rozwodzie – kto powinien tego dokonać? – Razem z małżonkiem zawarliście umowę kredytu, a następnie wasze małżeństwo się rozpadło? Zobacz, kto odpowiada za kredyt i kto powinien go spłacać.
- Kredyt po rozwodzie – jak rozwiązać problem spłaty kredytu? – Jest wiele sposobów na spłatę kredytu po rozwodzie. Jednym z nich jest po prostu porozumienie dłużników. Przeczytaj pewną historię małżeńską, aby zobaczyć jak to działa.
- Wpływ rozwodu na kredyt małżonka – Zgodziłeś się na zawarcie przez małżonka kredytu. Czy wiesz jaka jest Twoja odpowiedzialność za kredyt w trakcie małżeństwa jak i po rozwodzie?
- Czy małżonek winny rozpadu małżeństwa będzie musiał spłacać kredyt? – Czy orzeczenie sądu w wyroku rozwodowym o winie jednego z małżonków będzie miało znaczenie w kwestii spłaty kredytu? Dowiesz się, czytając artykuł!
- Zaprzestanie spłaty kredytu po rozwodzie – czy warto to robić? – Kredyt, który został do spłacenia po rozwodzie może przysporzyć niemałe problemy. Szczególnie wtedy, gdy byli małżonkowie nie potrafią się porozumieć. Zobacz, jakie skutki może mieć taki brak porozumienia.
- Kto spłaca kredyt po rozwodzie? – Małżonkowie toczą spory o to, kto spłaca kredyt po rozwodzie. Czy rozwód ingeruje w umowę kredytu z bankiem?
Kredyt po śmierci małżonka
- Kto spłaca kredyt po śmierci jednego małżonka? – Jak się okazuje, kredyt po śmierci jednego małżonka nie znika. Odpowiedzialność za kredyt może ciążyć na drugim małżonku.
Kredyt małżonka z osobą trzecią
- Kredyt z rodzicem spłacony przez jednego dłużnika – Uzyskanie kredytu to nie lada wyzwanie. Dlatego kredyt z rodzicem lub małżonkiem może uratować Twoją sytuację.
Podział majątku:
- Kredyt w podziale majątku wspólnego – Podział majątku wspólnego po rozwodzie to jedna z pierwszych czynności, na którą decydują się byli małżonkowie. Jak dług ma się do podziału majątku? Czy wiesz, jak podzielić wspólny kredyt? Sprawdź co na to sądy!
- 5 faktów o podziale majątku – Podział majątku jest postępowaniem przeprowadzanym zazwyczaj w związku z rozwodem. Zapoznaj się z podstawowymi kwestiami dotyczącymi podziału majątku wspólnego.
- Podział majątku wspólnego a darowizna dla jednego małżonka – Podziałowi majątku wspólnego ulega.. no właśnie.. majątek wspólny. Czy takim majątkiem będzie darowizna przekazana jednemu z małżonków, z zastrzeżeniem, że jest ona tylko i wyłącznie dla niego? Sprawdź.
- Jednoosobowa działalność gospodarcza w podziale majątku wspólnego – Podział majątku to jedna z czynności, której dokonują małżonkowie po rozwodzie. Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób patrzy się na działalność gospodarczą w podziale wspólnego majątku małżonków?
- Czy spłata kredytu jednego małżonka z majątku wspólnego podlega rozliczeniu w trakcie podziału majątku? – Podział majątku nie należy do najprostszych postępowań. Szczególnie, gdy jeden małżonek dokonywał spłaty swojego kredytu z majątku wspólnego.. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć!
- Leasing maszyny budowlanej w podziale majątku wspólnego – Czy raty spłacane w czasie trwania małżeństwa w związku z umową leasingu maszyny budowlanej powinny być traktowane jako nakład z majątku wspólnego na majątek osobisty? Przekonaj się, co na to Sąd Najwyższy!
- Depozyt notarialny w podziale majątku wspólnego – Małżonkowie niechętnie decydują się na umowny podział majątku ze względu na brak porozumienia. Czy depozyt notarialny rozwiąże ten problem?
- Czy umowny podział majątku wspólnego bez spłaty jest darowizną? – Darowizny i ich zgłaszanie są problematyczne. Jak się okazuje umowny podział majątku wspólnego bez spłaty nie jest darowizną dla małżonka.
Roszczenie regresowe małżonków za spłacony kredyt
- Kiedy przedawnia się roszczenie regresowe między małżonkami za spłacony kredyt? – Gdy małżonek po rozwodzie sam spłaca kredyt, może domagać się regresu. Sprawdź, jak przedawnia się roszczenie regresowe między małżonkami.
Separacja:
- Prawo do korzystania z mieszkania podczas separacji faktycznej – Jeśli posiadasz tytuł prawny do mieszkania, Twój małżonek ma prawo do korzystania z tego lokalu. Czy separacja faktyczna małżonków może spowodować utratę tego uprawnienia? Sprawdź!
Darowizna:
- Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką – Czy możliwe jest darowanie dziecku nieruchomości obciążonej hipoteką? Kto wtedy jest zobowiązany do spłaty kredytu? Czy powinieneś martwić się o majątek dziecka? Odpowiedzi na powyższe (i wiele więcej!) pytania znajdziesz właśnie w tym artykule!
- Darowizna mieszkania dziecku jako sposób na dług – Dłużnicy często szukają sposobów na uniknięcie spłaty długów. Czy darowizna mieszkania dziecku ochroni Cię przed wierzycielem?
- Przepisanie mieszkania na żonę bez zgody teściów – Jeśli rodzice darują mieszkanie synowi, to dalsze przepisanie mieszkania na żonę nie musi zawierać ich aprobaty.
Umowy małżonków
- Rozwiązanie umowy deweloperskiej przez małżonków – Umowa deweloperska może sprawić wiele problemów w trakcie rozwodu. Rozwiązanie umowy deweloperskiej będzie dobrym środkiem dla stron.