Dominika Gondek

aplikant radcowski

Doradzę Ci jak rozwiązać prawne aspekty problemów rodzinnych, w szczególności w sprawach dotyczących postępowania rozwodowego, ustalenia kontaktów z dzieckiem, władzy rodzicielskiej, alimentów czy podziału majątku, jak również w kwestiach finansowych dotyczących wspólnego kredytu małżeńskiego.
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Spis treści

Znalazłeś się w miejscu, w którym podsumowałam całą moją twórczość na blogu. Spis treści to miejsce, w którym powinieneś zacząć swoją przygodę z poznaniem mnie oraz prowadzonego przeze mnie bloga. 

By ułatwić Ci dotarcie do najciekawszych tematów, przygotowałam dla Ciebie kilka kategorii. Pod każdą z nich znajdziesz odpowiadające jej artykuły. 

Przeczytasz je wszystkie? 🙂 

Artykuły organizacyjne:

Rozwód:

Alimenty:

  • Alimenty od byłego małżonka – Alimenty od byłego małżonka to świadczenie, które wbrew pozorom nie tak trudno uzyskać. Sprawdź, jakie przesłanki musisz spełnić, aby ubiegać się o alimenty po rozwodzie!
  • Alimenty na rodzica – Alimenty to nie tylko świadczenie na rzecz dziecka, czy byłego małżonka, o czym dowiedziałeś się w poprzednim wpisie. Uprawnionym może być także rodzic, jeśli spełnione są wszystkie przesłanki.
  • Spłata rat kredytu a wysokość alimentów na dziecko – Zdarzają się sytuacje, gdy po rozwodzie jeden z małżonków postanawia spłacić kredyt na mieszkanie, w którym pozostaje drugi małżonek wraz z dziećmi. Ma to być swego rodzaju rekompensata za rozstanie. Czy spłata kredytu będzie miała wpływ na wysokość alimentów?
  • Alimenty na dziecko po rozwodzie – Czy wysokość alimentów na dziecko zależna jest wyłącznie od zarobków uzyskiwanych przez zobowiązanego do alimentów? Sprawdź co na to przepisy!
  • Alimenty na byłego męża – kiedy nie przysługują? – Alimenty na byłego męża zależą od kilku czynników. Zadecydować o tym może orzeczenie o winie za rozkład pożycia małżeńskiego. 

Wspólność majątkowa czy rozdzielność?

Kredyt zaciągnięty przed zawarciem związku małżeńskiego

Kredyt w małżeństwie

Kredyt we frankach

Dług jednego małżonka

Kredyt po rozwodzie

Kredyt po śmierci małżonka

Kredyt małżonka z osobą trzecią

Podział majątku:

Roszczenie regresowe małżonków za spłacony kredyt

Separacja:

Darowizna:

Umowy małżonków