Niektóre decyzje przychodzą nam łatwiej, inne nieco trudniej. Zwykle jednak staramy się analizować ich negatywne i pozytywne skutki.
Jednak z niepokojem muszę stwierdzić, że decyzje finansowe podejmujemy zazwyczaj w najgorszy możliwy sposób. Szczególnie gdy chodzi o wspólny kredyt z małżonkiem.
Mam na myśli to, że często nie analizujemy tego, jakie konsekwencje może przynieść nam taka decyzja w przyszłości.
Gdy zawieramy wspólny kredyt z małżonkiem, nie liczymy się z konsekwencjami na wypadek jego rozpadu.
Nikt przecież nie zakłada, że małżeństwo może się rozpaść, szczególnie gdy nic na to nie wskazuje.
Właśnie o tym i o kilku innych kwestiach takich jak ustroje majątkowe czy spłata wspólnego kredytu z majątku osobistego miałam okazję opowiedzieć w wywiadzie dla portalu prawoigospodarka.pl.
Życzę Ci przyjemnej lektury!
Dominika Gondek
aplikant radcowski
***
Spłata wspólnego kredytu z majątku osobistego
Parę dni temu usłyszałam od mojej bliskiej znajomej:
W końcu sukces! Wraz z M. dostaliśmy kredyt!
Jej radość była dla mnie zdumiewająca. Wyglądało to mniej więcej tak, jak wtedy gdy dziecko w końcu rozpakowuje wymarzony prezent znajdujący się pod choinką, którego jeszcze kilka dni wcześniej wypatrywało z żalem, że jeszcze go tam nie ma. Kto nie zna tego uczucia? [Czytaj dalej…]
***
Zobacz także:
- Kredyt bez wiedzy małżonka – Zdarza się, że jeden małżonek ma problem finansowy o którym drugi nie ma pojęcia. Rozwiązaniem wydaje się wtedy kredyt bez wiedzy małżonka.
- Spłata wspólnego kredytu z majątku osobistego – Gdy dochody nie pozwalają na spłatę zadłużenia z pomocą przychodzi spłata wspólnego kredytu z majątku osobistego jednego z małżonków.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }